FYZIOTERAPIE A MASÁŽE

Fyzioterapie a rehabilitační cvičení jsou zaměřeny na klienty s problémy s pohybovým systémem. Pokud dojde k projevům bolesti, vaše tělo vám sděluje, že se něco děje. Ať už se jedná o špatný stereotyp pohybu v práci, při sportu, jakýkoliv úraz či poúrazový stav. Bolest je signál a vy byste měli zjistit proč tomu tak je. Člověk by se měl o své tělo starat a předcházet těmto projevům. Společně budeme pracovat na zlepšení kvality pohybových vzorů a stereotypů, aktivaci důležitých svalových skupin a uvolnění problémových partií. Součástí fyzioterapie je kineziologické vyšetření, sestavení krátkodobého a dlouhodobého rehabilitačního plánu, využití fyzioterapeutických technik dle stavu klienta a také baňkování, kinesiotaping.

Dornova metoda a Breussova masáž. Dornova metoda je jemná manuální terapie, která napomáhá vrátit klouby a obratle na původní místo. Vše za aktivní účasti klienta. Dornova metoda je doplněna o Breussovu masáž, která napomáhá regeneraci páteře, plotýnek a také celkově působí na zklidnění a relaxaci organismu. Celková terapie zahrnuje 3 vstupy. Při první návštěvě se terapeut věnuje nápravě dolních končetin, jejich délce a problémovým partiím v dolním úseku bederní páteře a pánve. Druhá návštěva zahrnuje celkovou masáž a při třetí návštěvě následuje kontrola dolních končetin, náprava páteře a masáž. 

Vhodné pro klienty s bolestmi páteře, zad, kloubů, bolesti v oblasti pánve, kostrče, u žen při problémech s otěhotněním a další.

Nevhodné pro klienty: osteoporóza, artróza 3. a 4. stupeň, do 2 měsíců od operace, při Bechtěrevově nemoci, horečnaté či akutně zánětlivé onemocnění, celkové tělesné vyčerpání, závažnější krvácivé stavy, onkologické onemocnění, otevřené rány, vysoký krevní tlak, infekční onemocnění či kožní infekce, popáleniny, nevolnost, šestinedělí, těhotenství

Masáž relaxačně-regenerační je zaměřena na individuální problémy klienta. Pokud potřebujete pomoci s bolestí určité části Vašeho těla nebo si potřebujete jen odpočinout. Společně se pokusíme odstranit problémy, které Vás trápí, ale především nalézt příčinu, aby se Vaše potíže již nevracely.

Antistresová masáž hlavy, obličeje a šíje. Nemáte moc času a potřebujete si na chvíli odpočinout? Zahodit starosti a uvolnit svou mysl? Tak právě pro Vás je vhodná 30ti minutová masáž, která pomáhá při bolestech hlavy, očí, napětí v ramenou, krku a šíji.

Těhotenská masáž je vhodná pro ženy od 3. do 7. měsíce těhotenství, ale i déle, záleží na pocitech maminky. Vhodné také po porodu (po šestinedělí). S velkou životní změnou přichází i velká psychická a fyzická změna, tělo se mění a s tím přichází únava a bolesti zad. Masáž je prováděna speciálními oleji na výživu kůže proti popraskání, vždy podle individuálního stavu klientky.

Medová detoxikační masáž pomáhá při stresu, napětí, nezdravém životním stylu, chronických nemocech, únavě a vyčerpání. Léčivá síla včelího medu odstraňuje škodlivé látky z těla a zanechává pokožku krásně čistou a hebkou. Masáž doporučuji na jaře a na podzim na podporu imunity a prevenci virových onemocnění. 

Anticelulitidová masáž se provádí zejména na stehnech a hýždích, ale je možné ji použít i na oblast břicha a ruce. Masáž, která je více tlaková, je prováděná speciálními přírodními oleji na celulitidu. Po masáži následuje skořicový zábal, který vypíná kůži a pomáhá proti striím a celulitidě. Doporučeno alepsoň 5 návštěv (1x týdně).  

Masáž horkými lávovými kameny. Jde o masáž pomocí náhřatých lávových kamenů okolo 40 stupňů, které se přikládají na energetické dráhy těla. Dochází k rozproudění energie, prohřátí organismu, stimulaci krevního oběhu a uvolnění svalů. Vynikající masáž v chladných dnech. Dokonale si odpočinete, prohřejete se a budete se cítit jako noví.

 

KONTRAINDIKACE MASÁŽE:

horečnaté či akutně zánětlivé onemocnění, celkové tělesné vyčerpání, závažnější krvácivé stavy, onkologické onemocnění, otevřené rány, vysoký krevní tlak, nedávné operace, křečové žíly, infekční onemocnění či kožní infekce, popáleniny, nevolnost, menstruace, šestinedělí, těhotenství do 3. měsíce