Fyzioterapie a rehabilitační cvičení jsou zaměřeny na klienty s problémy s pohybovým systémem. Pokud dojde k projevům bolesti, vaše tělo vám sděluje, že se něco děje. Ať už se jedná o špatný stereotyp pohybu v práci, při sportu, jakýkoliv úraz či poúrazový stav. Bolest je signál a vy byste měli zjistit proč tomu tak je. Člověk by se měl o své tělo starat a předcházet těmto projevům. Společně budeme pracovat na zlepšení kvality pohybových vzorů a stereotypů, aktivaci důležitých svalových skupin a uvolnění problémových partií. Součástí fyzioterapie je kineziologické vyšetření, sestavení krátkodobého a dlouhodobého rehabilitačního plánu, využití fyzioterapeutických technik dle stavu klienta a také baňkování, kinesiotaping.

Masáž relaxačně-regenerační je zaměřena na individuální problémy klienta. Pokud potřebujete pomoci s bolestí určité části Vašeho těla nebo si potřebujete jen odpočinout. Společně se pokusíme odstranit problémy, které Vás trápí, ale především nalézt příčinu, aby se Vaše potíže již nevracely.

Antistresová masáž hlavy, obličeje a šíje. Nemáte moc času a potřebujete si na chvíli odpočinout? Zahodit starosti a uvolnit svou mysl? Tak právě pro Vás je vhodná 30ti minutová masáž, která pomáhá při bolestech hlavy, očí, napětí v ramenou, krku a šíji.

Těhotenská masáž je vhodná pro ženy od 3. do 7. měsíce těhotenství, ale i déle, záleží na pocitech maminky. Vhodné také po porodu (po šestinedělí). S velkou životní změnou přichází i velká psychická a fyzická změna, tělo se mění a s tím přichází únava a bolesti zad. Masáž je prováděna speciálními oleji na výživu kůže proti popraskání, vždy podle individuálního stavu klientky.

Medová detoxikační masáž pomáhá při stresu, napětí, nezdravém životním stylu, chronických nemocech, únavě a vyčerpání. Léčivá síla včelího medu odstraňuje škodlivé látky z těla a zanechává pokožku krásně čistou a hebkou. Masáž doporučuji na jaře a na podzim na podporu imunity a prevenci virových onemocnění. 

Anticelulitidová masáž se provádí zejména na stehnech a hýždích, ale je možné ji použít i na oblast břicha a ruce. Masáž, která je více tlaková, je prováděná speciálními přírodními oleji na celulitidu. Po masáži následuje skořicový zábal, který vypíná kůži a pomáhá proti striím a celulitidě. Doporučeno alepsoň 5 návštěv (1x týdně).  

Masáž horkými lávovými kameny. Jde o masáž pomocí náhřatých lávových kamenů okolo 40 stupňů, které se přikládají na energetické dráhy těla. Dochází k rozproudění energie, prohřátí organismu, stimulaci krevního oběhu a uvolnění svalů. Vynikající masáž v chladných dnech. Dokonale si odpočinete, prohřejete se a budete se cítit jako noví.

Kinesiotaping pochází spojením slov kinesio (pohyb) a tape (páska). Tato metoda byla vyvinuta na počátku sedmdesátých let japonským chiropraktikem dr. Kenzem Kasem a do Evropy se dostala přes USA v posledních deseti letech. Tapovací pásky se vyrábí v různých barvách a jsou vyrobeny z materiálu na bázi bavlny s elastickými vlastnostmi, podobnými kůži. 

Program pro těhotné. Těhotenství trvá asi 40 týdnů od prvního dne posledního menstruačního cyklu do porodu. Je rozděleno do tří trimestrů a v jeho průběhu se tělo ženy neustále mění. Časy, kdy se maminkám doporučovalo omezit fyzickou aktivitu je pryč. Nyní je doporučen pohyb, aktivita a především psychická a fyzická pohoda. Při objevení jakéhokoliv problému je důležitá konzultace s lékařem a poté je možné sestavit ideální terapii a cvičení, kterým se budoucí mamince uleví a dokáže si se svými problémy a bolestmi poradit i sama.

Nejčastější potíže v těhotenství:

  • bolest hlavy a krční páteře
  • bolest hrudníku a okolí lopatek
  • bolest beder a SI kloubů
  • bolesti třísel
  • otoky nohou

Jak Vám mohu pomoci?

Těhotenská masáž - je vhodná pro ženy od 3. do 7. měsíce těhotenství, ale i déle, záleží na pocitech maminky. Vhodné také po porodu (po šestinedělí). S velkou životní změnou přichází i velká psychická a fyzická změna, tělo se mění a s tím přichází únava a bolesti zad. Masáž je prováděna speciálními oleji na výživu kůže proti popraskání, vždy podle individuálního stavu klientky. Dále se zaměřuji na masáž chodidel a dolních končetin, které často otékají a těžknou (vše s ohledem na místa, která by se v těhotenství masírovat neměla). 

Rehabilitační cvičení těhotných žen a po porodu (šestinedělí).

Kinesiotaping - doplněk terapie pro úlevu od bolestí zad, podpora těhotenského bříška, pomoc při otocích.